Авто трки во Македонија, затворен за сообраќај регионалниот пат Кочани – Пониква

Поврзано

- Advertisement -

Денеска од 11:45 часот регионалниот пат Кочани – Пониква е затворен за сообраќај, поради одржување на „Авто трки“.

Инаку, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози, а како што соопштија од АМСМ, интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...

More Articles Like This