АГИТИРАЊЕ ВО ГАЗИ БАБА: Координатор на советничка група и претседател на огранок на политичка партија цело утро вршат притисоци!

Поврзано

СИСТЕМОТ ПРЕД КОЛАПС?! Во „8-ми Септември“ заразени 6 здравествени работници, 30 во самоизолација

Директорот на болницата „8-ми септември“ , Христијан Костов, со денови не се појавувал на работа, дознава Алфа. Вработени тврдат дека...

ВАЖНО: За влез и излез од државата за време на карантинот граѓаните да пријават на 192

Граѓаните што ќе остварат влез или треба да ја напуштат државата за време на 80-часовниот карантин во одредени градови...

НЕМА КРАЈ НА ДИПЛОМАТСКИОТ СКАНДАЛ СО ТОЗИЈА: Јанша бара извинување од македонската влада поради навредите од екс директорот на Агенцијата за филм

Премиерот на Словенија, Јанез Јанша, преку социјалната мрежа Твитер го сподели барањето на Антонио Милошоски македонската влада да се...

Граѓани од општина Гази Баба утринава биле вознемирени од притисоците кои им ги вршеле во агитирањето членови на одредена опозициска политичка партија

gazibaba

Имено, од утринава претседател на една опозициска партија од огранокот во Гази Баба заедно со подмладокот на партијата оди од врата на врата и го прекршува изборниот молк, агитирајќи противправно во населбата Хиподром.
gazibaba2

Заедно со нив е и координатор на советничка група на една политичка партија во општина Гази Баба, кој се координира со подмладокот на партијата пред да одат по становите и куќите, а го обезбедува и превозот.

gazibaba3

Агитирањето се случува на само неколку метри спроти училиштето „Вера Јоциќ“ каде што во моментов се одвива изборниот процес!

 

Актуелно

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

Повеќе вести