АЕРОДРОМЦИ ГО КРЕВААТ ГЛАСОТ: Да се гради бегалска населба во Аеродром? Па дали сте нормални, бре?!

Поврзано

ЗАМИНАЛА ОД ИНФEKТИВНА ИАКО БИЛА ЗАРАЗЕНА: Бабата на бебето кое починa во Швајцарија иако позитивна на ковид-19 на свое барање заминала од Инфективна

Бабата на десетмесечното бебе кое почина од можни компликации од инфекција од ковид-19, иако позитивна на коронавирусот на свое...

(Видео) ТРАОРНО СВЕДОШТВО: Не вратија од мртвите, сведочат пациенти со Ковид 19, кои лежат на Инфективна

Ова е Заир Селмани од Куманово. Верува во бог ама и во докторите кои му го спасиле животот. Пред...

ФОРБС ЗА ПОСТ КОРОНА ТУРИЗМОТ: Додека во Македонија ги броиме Починатите и заразените, Словенија и Хрватска топ туристички дестинации

Американскиот магазин Форбс пренесе попис на 20 европски дестинации за пост-корона патување, меѓу нив се најдоа Загреб, Ријека и...

По најавата и донесувањето на националната стратегија за примање и вдомување на мигранти потпишана од Мила Царовска и Зоран Заев со која се предвидува изградба на стамбени населби за мигранти од блискиот и средниот исток, како и интеграција во општеството преку доделување на државјанства и вработување, голем број на граѓани во општините низ Македонија веќе го креваат гласот и бараат спроведување на референдум со кој ќе се запре намерата на Заев да ја претвори Македонија во бегалски камп

 

Последни во намерата по ниту една цена да не дозволат на територијата на нивната општина да се градат вакви бегалски кампови се граѓаните на општина Аеродром, кои на својата страница на социјалните мрежи, која ја користат за пријавување на комуналните проблеми во општината, се сомневаат во нечесните намери на владата на СДС насилно да ја превземе општина Аеродром на следните избори, и потоа да спроведе градење на вакви мигрантски населби.

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″] ВАЖНО: СДСМ планира по преземањето на локалната власт во општина Аеродром да изгради бегалска населба?!Дали сте бре нормални??? – прашуваат аеродромци на ФБ страницата која ја користат жителите на општината.[/kopa_block_quote]

Актуелно

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

Повеќе вести