АЕРОДРОМ И ВЕЧЕРВА ОПАСЕН ПО ЖИВОТ: Воздухот во Аеродром отровен, Марин уво не го боли!

Поврзано

(Фото) ФИЛИПЧЕ „ХИТ“ НА СОЦИЈАЛНТИЕ МРЕЖИ: Коронавирусот е македонскиот Чернобил

Венко Филипче повторно е хит на македонските социјалните мрежи, но овој пат веројатно не му е толку висок рејтингот...

СТОИЛКОВСКИ: Се кој од кој „зрели“, ама за на друго место

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на фејсбук напиша Дај згрижете го човекот, нема смисла, тера на мислење како ќе беше...

„ФИЛИПЧЕ, ОСТАВКА БЕ БРАТ“: Претседателот на Комора на забни техничари и член на СДСМ Кавадарци јавно побара оставка од министерот

По драстичниот пораст на заболени во од ккоронавирусот во Македонија, кој денес се искачи на 89, реакциите од јавноста...

По којзнае кој пат годинава, општина Аеродром повторно е најзагадена општина во Македонија, а граѓаните се трујат и покрај бомбастичните ветувања кои од говорницата пред ТЦ Бисер минатата година ги даваше Зоран Заев и Златко Марин

 

Вечерва, воздухот во Аеродром е тоскичен и опасен по здравјето на луѓето со 326 милиграми ПМ10 честички на метар кубен.

Жителите на општината се пожалија преку социјалните мрежи, но кај Марин нема доволно слух за реалните проблеми на граѓаните поради преголемата зафатеност со партиските задачи.

„Да ти честитаме градоначалниче. Повторно први по не знам кој пат зимово. Стварно си бил од збор. Дојде #живот во #Аеродром“ – пишуваат на социјалнтие мрежи аеродромци.

Актуелно

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

Повеќе вести