October 28, 2020, 3:47 pm

АЗДИСАНОСТА НА ВЛАСТА ДИРЕКТНО УДИРА ПО БУЏЕТОТ: Милион евра месечно чинат 4400 партиски вработувања на СДСМ

Поврзано

Мицкоски со апeл до власта да се оcлободат бремените жени од работа

Поради високата загaденост на воздухот, паралелно со пaндемијата на Ковид, апелирам бремените жени да се оcлободат од работа и...

(Фото) „Без пожарникари не можеме, без Шилегов едвај чекаме“: Вријaт социјалните мрежи по изјавите на Шилегов за пожарникарите

Скопските пожарникари со најава за нови пpoтeсти, градоначалникот Петре Шилегов со зakaна дека ќе распише оглас и дека ќе...

(Фото) Милошоски: : Македонија речиси е на врвот според стапката на cмртнocт од коронавирус во Европа

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук објави многу загрижувачки податоци за КОВИД -19. -Многу зaгрижувачки податоци за Ковид19,...
- Advertisement -

Еден милион евра ги чини месечно граѓаните 4400 партиски вработувања на СДСМ. Аздисаноста на власта директно удира по буџетот. Партискиот поткуп на гласачи го плаќаат граѓаните на Република Македонија, пишува дополнителната министерка за администрација и информатичко општество Невенка Стаменковска Стојковски на Фејсбук.

 

 

 

 

-Тоа се 12 милиони евра годишно, кои наместо за нови патишта, пруги и канализации ќе одат за плаќање на партиската администрациja. Тоа е хипокризијата на СДСМ. Велеа дека администрација е превработена, се бунеа и ширеа манипулации, за сега да вршат партизација невидена до сега. Злоупотребата на државни ресурси мора да запре. Секое вработување ќе биде испитано. Одговорност и честитост, дадава Стаменковска Стојковски.

 

1 милион евра ги чини месечно граѓаните 4400 партиски вработувања на СДСМ. Аздисаноста на власта директно удира по…

Julkaissut Невенка Стаменковска Стојковски Torstaina 9. tammikuuta 2020

Latest News

Нoceњeтo мacкa нa oтвopeнo ќe cтaнe зaдoлжитeлнo и co зaкoн

Носењето маска на отворено ќе стане задолжително и со закон, а групирањата се ограничуваат Повеќе од два и пол часа...

Сопругата на Спасовски е нeгoвиoт eдинcтвeн кoнтaкт кoj ќe oди вo caмoизoлaциja

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, пред два дена објави дека е позитивен на Ковид-19. Според протоколите, после позитивниот тест се испитале неговите контакти. Од...

(Видео) Вело Марковски: “12 пpичини зoштo Венко Филипче тpeбa дa дaдe ocтaвкa”

Загрижени сме како и сите граѓани за големата смртност, хаотичните мерки и немањето на стратегија за справување со ковид-19, рече на денешната прес-конференција д-р...

Нacтaвник пoзитивeн нa Koвид-19 изoлиpa кoлeгa и 22 yчeници во Кавадарци, зaбoлeни и тpи мeдицинcки лицa

Позитивен наставник изолира колега и 22 ученици, заболени се и три медицински лица во Кавадарци, оваа информација за МИА ја потврди доктор Ристе Јовановски,...

Ги нeмa co мeceци и гoдини: Coлзи во сeмeјcтвaтa нa 93 иcчeзнaти coгpaѓaни

Скопјанецот Крсто Костовски, на возраст од 83-години исчезна на први септември годинава. Марија Брзакова (29 години) исчезна на 18 јануари годинава во струмичкото село...

More Articles Like This