АИВО ОРАВ ОТИШОЛ НА ВИКЕНД ВО БУГАРИЈА: Заедно со дечко му од Бугарска амбасада отишле во Сандански!

  • July 9, 2016

Неодамна во јавноста се пласираше информација дека ЕУ амбасадорот кој смета дека Македонците се недостоен народ за ЕУ, Аиво Орав има претензии кон посилниот пол, а Миленко Неделковски пак го обзнани и идентитетот на дечкото на Орав

 

Имено, се работи за шоферот во Бугарска амбасада кој бил и дел од ЛГБТ заедницата заедно со Орав, а неретко биле забележувани во центарот на градот како заедно фатени за рака се шетаат по улица „Македонија“.

Aivo_orav_so_decko_Mu_naslovna

Овој пат, опозициските п(а)ортали објавуваат дека Орав заминал на викенд акција со неговиот дечко во соседна Бугарија, поточно во местото Сандански каде што живеел шоферот и љубовник на Амбасадорот.

 

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]

Откако не опраи овде и ни вети решение за у понеделник, жмиј митро тулумби паѓаат ЕУ претставникот Аиво Орав замина пред неколку саати за соседна Бугарија во вила е во Сандански таму живее неговиот дечко, е па пријатна забава Аиво ние Македонците ете ќе се зајмиме…А, да не заборавам дечко му е возач во бугарската амбасада ама има вила во Сандански.

Цариницитре на Деве Баир ми реплицираа дека сигурно шоферот е исто негов, оти така се понашале слободно и интимно, брееј европо морииии…- пишува Доказ,мк

[/kopa_block_quote]

Dokaz_orav

Инаку Орав е силен поддржувач на шарените, СДСМ и СЈО!

 

Претходно «
Следно »