АКО Е ДОБАР ДОГОВОРОТ, ЗОШТО СЕ КРШАТ СОБРАНИСКИ ПРОЦЕДУРИ: Зошто не се слави по улиците, зошто мораа да стават европско знаменце?!

Поврзано

(Видео) Љупчо Николовски наместо за земјоделците се гpижи за личните интереси

Денес Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Чешиново – Облешево....

(Видео) Квалитетното и модерно образование се приоритет на ВМРО-ДПМНЕ

Модерното и квалитетно образование се иднината на Македонија. -Зајакнување на инфраструктурата во образованието. -Основното и средното образование – темелот на нашата...

Сведочиме ли на нов „ТРAC-ТРAC“ момент во cyдcтвoтo? – Сyдeњeтo за „Мoнcтpум“ oдлoжeнo за после избори

Судењето за случајот „Монструм“ продолжува на 26 август годинава, откако денешното рочиште е одложено поради најавено отуство на надлежниот...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „На патот кон“ на телевизијата Алсат-М праша зошто, ако Владата е толку сигурна дека договорот е успешен, нема славење по улиците низ Македонија.

-Зошто луѓето еуфорично не излегуваат на улиците? Зошто мораа да му стават европско знаменце и да биде по скратена постапка? Зошто мораше да се смени матичната комисија во друга комисија?, праша Мицкоски.

Вели дека за него Договорот со Грција за промена на името е капитулација.

Актуелно

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во...

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

Повеќе вести