АКО ЗА НЕШТО СЕ КРИВИ ГРАЃАНИТЕ, КРИВИ СЕ ШТО ВИ ВЕРУВАA!

Поврзано

Јанушев: Заев е најголемиот вирyс на kpиминал и коpyпција, гласајте за реден број 14

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден...

Николоски: На 15 јули победуваме убедливо и ставаме крај на Заев и бандитите околу него

На 15 јули победуваме, победуваме убедливо. Десетици илјади луѓе секој ден се приклучуваат на нашата кампања, десетици илјади луѓе...

Мицкоски: Противникот го сели капиталот ама му порачувам компромиси со правдата ќе нема, оној кој се огрешил ќе одговара

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од завршниот собир на партијата за овие предвремени парламентарни избори на 15 јули...

Нова нормалност, се изнаслуша целата македонска јавност изминатите неколку недели откако се направија низа на погрешни чекори во справувањето со пандемијата на новиот коронавирус. Кога ќе отидеш во лудница логично се поставува прашањето кој е ненормален?!Изборите биле решение, а не проблем, па за какво ли решение зборат кога имаме 100-тици новозаразени од опасниот вирус на ден? Нејсе, важно е дека политиканството во СДСМ уште еднаш ја победи здравата логика, ставајќи 2 милиони луѓе во опасност поради лични хирови.

И сега кој е крив? Важно ли е кога веќе ни се случува втор пик во прв бран, што би се рекло со хазардерски жаргон 2+ прво? Епа важно е кога некој очајно се обидува да направи замена на тези наметнувајќи дека некој друг е виновен што Македонија е најлоша во регионот во справувањето со пандемијата.

Чулев бил крив, граѓаните биле криви?! Ајде мајката! Ако за нешто се криви граѓаните е тоа што ви поверуваа, ви поверуваа во бројките, ви поверуваа дека Владата успешно се справува со пандемијата. Ако ме излажеш еднаш срам да ти е, ама ако ме излажеш по 100000…. пат срам да ми е.

Да се вратиме на новата нормалност, па се изнаслушавме од Заев и Филипче како „се ќе биде океј“ како успешно се справуваме со пандемијата и дека моментот е сега или никогаш да се излезе на гласање. Единствени кои се виновни за нормализирање на коронавирусот и креирање лажна слика дека сме ја победиле заразата се овие двајца. Граѓаните со право излегоа во кафеаните и не носеа маски за да не ги фати закон, си празнуваа верски празници затоа што некој им велеше дека мора да изградат имунитет и дека нема друга опција.

Се сеќаваме сите ние како на бринфзи од лидерската кои да потенцирам никој не ги демантираше од страна на Заев било посочено граѓаните сами ќе си создадат имунитет од болеста. Денеска кога очекуваме над 100 новозаразени според неофицијални извори и на добар пат сме да се оствари желбата на Заев, само секоја една жртва, секој загубен живот оди на негова совест.

Пишува: Милош Милошевски

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со граѓаните во Штип

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва е во посета на општина Штип. Тој ќе оствари средба со граѓаните од...

Само сељаци маваат peкет

Стануваш премиер на Македонија, на држава како што милуваат да кажат членка на НАТО, аспирант за ЕУ и маваш рекет... Каков ли сељак треба...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Пробиштип

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Макединија, денес оствари средба со жителите на Пробиштип. Следете го во живо неговото...

Не ми се верува, какви peкетари

Заев рекол „марш“, наместо „важи“... „Колега“ Ландов, сигурно си учел дека разговорниот јазик секогаш треба да ги следи правилата на логиката, која од случај до...

Нуклеарна бomба: Заев зема peкет од 6 милиони евра!

Нова аудио снимка се појави на Јутуб на која се слуша гласот екс премиерот Зоран Заев. Снимката се појави на каналот „Зоки рекетарот“ oд...

Повеќе вести