January 23, 2021, 6:04 pm

АКО ТРЕБА И НА УШКА ЌЕ ГИ НОСИ: Димитров возеше амбасадори во старо Рено4

Поврзано

Akadeмици со купени дипломи и шиpaчи на лaжни вecти – Jacна Koтecka за „пapaзититe“ во МАНУ

Универзитетската професорка Јасна Котеска во серија твитови го парчоса триото академици Абдулменаф Беџети, Таки Фити и Владо Камбовски за...

Николоски: “Oчиглeднo лecнo e дa ce лyпaaт вo гpaди, aмa тeшko e дa сpaбoтaт пo НАТО стaндapди, ocтaвкa нa Шекеринска”

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку статус на Фејсбук пишува дека Македонија е пред нов срам. -Македонија пред нов срам!Откако...

Зеkoли yдpи по амбасадорката на CAД, ја нарече адвokaт на Мукоски

Екс амбасадорот и политички аналитичар Арсим Зеколи кој важи за прозападно ориентиран ја обвини американската амбасадорка во Скопје Кејт...
- Advertisement -

Министерот за надворешни работи Никола Димитров ги пречека Ѓоко и Ѓорѓи од Стојаково, кои возеа Рено 4 од Стојаково до Ница , а потоа со „прошетаното рено“ ги шеташе амбасадорите на Србија и Словенија и дипломатите од Франција и Холандија, низ струмичкото село.

„Благодарност до амбасадорите на Србија и Словенија, Душанка и Милан, како и до дипломатите од Франција и Хрватска, земји кои беа дел од патешествието, кои ми се придружија во удобноста на 40 годишното Рено. Наш ред да патуваме кон Европа“, напиша министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров на неговата Фејсбук страна.

Latest News

Тoтaлeн хaoc нa пpoтecтитe вo Русија: Пoвpeдeни нajмaлкy 42 пoлицajци

На забранетите протести на приврзаниците на уапсениот руски опозициски лидер Алексеј Навални во Москва се повредени најмалку 42 полицајци. –...

More Articles Like This