АКТЕРКАТА ШИЈАК: Странските амбасади беа лоши играчи и глумци, Заев го прелажа македонскиот народ!

Поврзано

Вардар го поздрави Стоилов

Ракометниот клуб Вардар на Фејсбук објави фотографија од Столе Стоилов поздравувајќи го ракометарот со коментар „КАПИТЕНОТ“. https://www.facebook.com/rkvardar/posts/10159586146675348

Чулев остварил средба со членови на Здружението на лoвци од Охрид

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера остварил работна средба со членовите на Здружението на ловци од Охрид, каj...

Прв лeкаp жpтвa на кoрoнaвиpycoт – Пoчинa дoктоp од Тетово

Во ГОБ ,,8 Септември”, на 64 годишна возраст, почина д-р Арификмет Деари, уролог од Тетово. Д-р. Деари беше хоспитализиран...

На темата „Македонија во 2018-та: Национален хорор или евтина политичка пародија“ гости во „Отворено“ на Алфа се режисерот Јани Бојаџи и актерката Арна Шијак, која вели дека е Македонија е една земја на парадокс и веројатно во тоа ќе биде и спасот на државата.

-Зоран Заев успеа многу луѓе да прелаже да гласаат за него, но ете за среќа се будат од лоѓопт сон и почнуваат и тие да ја констатираат измамата. Меѓутоа, јас исто би се надоврзала дека и странските амбасади беа лоши играчи, лоши глумци. Но повторно сум горда што тоа се случува во нашата земја, каде правилата кои што ги измислиле не важат. Значи ние сме една земја на парадокс и веројатно во парадоксалноста ќе биде и нашиот спас

Актуелно

Уkpaдeни еден милион евра од куќа во Скопје

58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка за формирање на една стабилна...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Повеќе вести