АЛБАНЕЦ ПОКАЖАЛ ДВОГЛАВ ОРЕЛ, ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО ГО ИСФРЛИЛО ОД АЕРОДРОМОТ: Сцена на аеродромот во Црна Гора

Поврзано

Избoдeн до cмрт мигpaнт во бегaлскиот камп на грчкиот остров Лезбос

Во инцидeнт во бегaлскиот камп Мориа на Лезбос, во текот на ноќта до смрт било избодeно со нoж 19-годишно...

Меркел и Макрон организираат самит за Косово

Германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон, на 10 јули ќе организираат видео самит на претставниците на...

Таткото на српскиот министер за внатрешни работи ја зaгyби биткaтa со кoрoнaвиpycот

Во Белград како последица на коронавирусот почина таткото на министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ, Бранко Стефановиќ. Како...

Несекојдневна сцена е забележана деновиве на аеродромот во Подгорица, кога еден Албанец по слетувањето во главниот град на Црна Гора покажал двоглав орел, симбол на „Голема Албанија“, а на тоа бурно реагирал вработен во обезбедувањето на аеродромот, пренесуваат медиумите

Имено, целата сцена ја снимила неговата роднина која го чекала на аеродромот во Подгорица. Тој веднаш по превземање на багажот го покажал двоглавиот орел, а обезбедувањето со рака му покажало кон вратата со зборовите: „Нема тоа тука. Ајде по мене, па таму ќе покажуваш!“.

„Има, има!“, се побунил Албанецот, а тогаш влегле во расправија и неговите пријатели кои го чекале на аеродромот, пренесува срспки „Курр“.
„Ништо не те прашавме“, му рекле на обезбедувањето, на што тој им одговорил дека тој е оној кој се прашува таму.

„Ова е моја земја“, рекол Албанецот, а обезбедувањето на тоа му рекол: „Јас сум роден тука“ и го упатил кон излезот.

Актуелно

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Повеќе вести