May 14, 2021, 1:14 am

Албанската опозиција pacпали по власта: Со колку сведоци добиле државјанство 214 светски kpиминалци?

Поврзано

- Advertisement -

Дали по скандалот со нелегално издавање на пасоши на 214 светски криминалци ќе го поддржиме нашиот предлог-закон за државјанство на обичните граѓани, прашуваат од албанските опозициски Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Со колку сведоци добиле државјанство овие 214 криминалци? Како може да поминат низ филтрите на МВР без да бидат прогласени опасни по државата? Дали тие се опасност за државата или опасност се стари лица над 80 години, за кои бараме да добијат државјанство – праша Илми Азири, пратеник од АА.

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This