Албанскиот премиер Еди Рама од Пеќ ја опцу Србија (Видео)

Поврзано

Косово воведува полициски час во градовите со голем број зaразени со Ковид-19

Властите во Приштина повторно ќе воведат полициски час во градовите со голем број заразени со вирусот корона, рече премиерот...

Објавени првите неофицијални резултати од изборите во Хрватска

Објавени се првите неофицијални резултати од изборите во Хрватска: ХДЗ освои 71 мандат, Рестарт 41, Демократски покрет 16 мандати,...

Уапceни соработници на бугарскиот тајкун Васил Божков

Специјалниот кpивичен суд во Софија им одреди најтешка мерка „притвop под стража“ на Славчо Марков и Веселин Балтов, кои...

Аалбанскиот премиер, Еди Рама, по заедничката седница на двете влади во косовскиот град Пеќ, упати жестоки критики до Србија, обвинувајќи ја за постапките на косовската влада.


Тој во еден момент ја опцу Србија, затоа што српски министер побарал на некоја меѓународна конференција Рама да го исфрли од говорот република пред Косово.

,,What the fuck”-рече Рама.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести