АЛБАНСКОТО ГО ЗАВЗЕМА МЕСТОТО НА МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ: Штабовите на СДСМ се китат со албански знамиња – Македонското се поретко!

Поврзано

(Видео) Николоски: „Дaли Заев peши дa ja иcкopиcти пpoмeнaтa нa имeтo зa дa бидe ocлoбoдeн oд kpивичнo гoнeњe?“

Дали Зоран Заев реши да ја искористи промената на името за да биде ослободен од кривично гонење?, прашува портпаролот...

Кабинетот на Пендаровски со реакција за изјавата на Мицкоски

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто...

Додека граѓаните молат за вакцини Заев и Филипче беа фатени со рацете во медот, Клинички ќе се изгради но само со претходно предложен реален...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ги посети жителите на градот Делчево. При посетата беше дадена и изјава во...
- Advertisement -

Како што тече камањата, а и претходно, албанското знаме го завзема просторот на Македонското во штабовите на СДСМ и нивните очајни митинзи

zekiri

Членот на извршниот одбор на СДСМ кој неколку дена пред почетокот на кампањата се дрзна да го нарече Македонскиот херој Јохан Тарчуловски воен злосторник, објави фотографии од средба со „граѓани“ во Орланце и Сингелиќ.

Како и неговите колеги кои беа набркани од Брвеница, и неуспешниот обид за митинг на Заев во Аеродром, така и Зекири наиде на два-тројца членови на СДСМ собрани во штабот по Албанското знаме кое полека но сигурно го завзема местото на Македонското.

shilegov-kamaj-640x236

Претходно денес, Петре Шилегов беше набркан од жителите на тетовско Брвеница по што бил принуден да се скрие во земјоделската аптека, сопственост на член на СДСМ, плашејќи се да не изеде ќотек од народот поради неговите изјави во врска со нападот во Диво Насеље, каде што животот го загуби еден Брвенчанец.

image-0-02-05-d976be92169db116788211c7fc540376b2b2d3dc1767ce4b607bdb19bd5e37de-v

Освен Шилегов, граѓаните низ Македонија масовно ги бојкотираат митинзите на СДСМ на кои се собираат едвај неколку стотина луѓе од локалните штабови на СДСМ. Вчера, во Прилеп, Заев им подметна албанско знаме на прилепчани кои револтирано го напуштија митингот.

 

Latest News

Ceдyм лицa ги зaгyбиja живoтитe вo двe лaвини нa фpaнцycкитe Aлпи

Седум лица загинаа денеска во две лавини на француските Алпи, соопштија властите, кои вчера предупредија за нестабилност на снежните...

More Articles Like This