August 6, 2020, 11:10 am

АЛБАНЦИТЕ ОД СДСМ НЕ ГО САКААТ ПЕНДАРОВСКИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Долгогодишен функционер на СДСМ јавно го поддржа кандидатот Блерим Река

Поврзано

Соогласно Уставот може да има само еден мандатар за состав на Влада

Да ве потсетам што зборував 2016-2017 година...согласно Уставот може да имаме САМО ЕДЕН МАНДАТАР ЗА СОСТАВ НА ВЛАДА! Резервен...

Глигоров: Нека влегува Заев во филмот на Ахмети и обратно – на штeтa на Македонија

„Такво е толкувањето на експертите за тоа зошто Гоце Делчев се изјаснувал за Бугарин. Демек, сме немале држава, а...

Каракамишева со правна анализа: Собранието сѐ уште не е конституирано

Универзитетската професорка Тања Каракамишева на својата официјална страница на Фејсбук, по споделената вест на еден портал дека е конституирано...
- Advertisement -

Долгогодишен член, функционер и ветеран на СДСМ, Џеват Исени, јавно на својот фејсбук профил, напиша дека иако многу години е член на СДСМ на овие избори за Претседател на државата ќе го поддржи кандидатот Албанец, односно независниот кандидат за претседател, професорот и поранешен дипломат, Блерим Река.

– Јас, Џеват Исени, иако многу години сум член на Социјалдемократскиот сојуз на РСМ, на овие избори ќе до поддржам Албанецот, напиша на Фејсбук Џеват Исени.

За неговата посветеност и лојалност кон СДСМ говорат фотографиите со членови на раководството на партијата.

Latest News

Тeшкa нecрeќa на автопатот Скопје-Тетово: Тинејџер излeтaл со автомобил и yдpил во ограда, пoвpeдeни 4 лицa

На 05.08.2020 во 21.00 часот било пријавено дека на автопат Скопје–Тетово, Ф.А.(21) од Скопје, управувајќи автомобил „Сеат ибица“, со...

(Видео) За пeкoлнaтa кaзнa допрва ќе зaжaлaт – Пpeгaзијa жена и куче, а тоа што го направија потоа на никој не му се веруваше

Шокантна видео снимка објави англиската полиција на која се гледа моментот како автомобил прегазува жена со куче. На снимката се гледа како една жена додека...

75 години од паѓањето на првата атомска бомба

Камбаните се слушнаа во Хирошима, Јапонија, на одбележувањето на 75 годишнината од пуштањето на првата атомска бомба. Но меморијалниот настан оваа година е намален, поради...

Соогласно Уставот може да има само еден мандатар за состав на Влада

Да ве потсетам што зборував 2016-2017 година...согласно Уставот може да имаме САМО ЕДЕН МАНДАТАР ЗА СОСТАВ НА ВЛАДА! Резервен или втор мандатар Уставот не...

Првата дама Елизабета Ѓoргиевска во пурпурно виолетова креација на „Охридско Лето“

На отворањето на јубилејното 60 издание на Охридско Лето, присуствуваа и претседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета Ѓоргиевска. Првата дама се појави во долг лелеав...

More Articles Like This