АЛБАНЦИТЕ ЧKPTААТ ЛИВЧИЊА: Во вториот круг гласаа за лидерот на косовската опозиција, Албин Курти!

  • May 5, 2019

Претседателот на движењето Ветевендосје Албин Курти успеа да обезбеди гласови во вториот круг на претседателските избори во Република Македонија, каде што кандидатите се тркаат кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова и кандидатот на СДСМ и албанските партии Стево Пендаровски,

Оваа слика циркулира на социјалните мрежи и од денешново утро стана вирална, пренесува порталот Медиал.мк

 

Претходно «
Следно »