АЛЕКСАНДАР ТАРАБУНОВ ОТКРИ: „Верувам во љубов после неверство!“

  • January 14, 2019

„Се е за луѓе, па така и ова“, вели пејачот

Пејачот Александар Тарабунов кој беше дел од Василичарскиот концерт кој што викендов се одржа во Македонската опера и балет вели дека верува во љубов после неверство и смета дека секој заслужува втора шанса.

Не сум размислувал многу на таа тема, но мислам дека и после невество постои љубов. Секој заслужува втора шанса, за да има неверство од страна на еден од партнерите, мора да има и некоја причина… Се е за луѓе, па така е ова, рече пејачот кој неодамна заедно со помалата колешка Барбара сними кавер верзија на темата „Не ги бриши солзите“ која пред повеќе од десетина година ја испеа Роберт Билбилов.
Извор:ubavinaizdravje.mk

Претходно «
Следно »