АЛЕКСАНДРА ПРИЈОВИЌ: Од кафанска пејачка до силиконска убавица

  • March 29, 2019
  • Коментари

Александра Пријавиќ е една од ретките од естрадата која за само седум години од нејзиното појавување во “Ѕвездите на Гранд”, стана една од најплатените пејачи од локалните таверни и од ромските свирки.

Таа ја започна нејзината кариера како девојка: напишала две песни на возраст од 13 години и наскоро влезе во таверните, под шатори на саеми, но само со “Гранд” натпреварот таа излезе од анонимност.

Александра почнала да инвестира во нејзиниот изглед, а  естетскиот хирург стана нејзин најдобар пријател, па после седум години откако се појави на естрадата, таа е речиси непрепознатлива. Нема ништо што наликува на девојката што дошла во Белград за да ја освои естрадата. А со обидите да го освои врвот, Прија го освои Филип и тоа  Живојиновиќ. Син на Бобо, наследникот на “Гранд продукција”.

Претходно «
Следно »