December 9, 2021, 9:05 am

Алapмантна ситуација во Романија – За еден ден од ковид пoчинaле 574 лица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Романија бележи црни рекорди во ковид пандемијата. Ситуацијата се влошува и во последните 24 часа починаа дури 574 лица, рекорден број досега, објави Ројтерс.

Здравствените власти соопштија и дека има рекорден број заразени во еден ден, дури 18.863 лица

На одделенијата за интензивна нега на лекување се 1.800 лица.

Latest News

Пендаровски ќе се обрати на пленарна сесија на Самитот за демократија во организација на американскиот претседател

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на пленарната сесија на Самитот за демократија што се одржува...

More Articles Like This