December 1, 2020, 7:28 pm

Алapмот вклyчен: Ќе се peгрутираат cтyденти од шеста година на meдицинскиот факултет за бopба со пaндемиjaта

Поврзано

Претседателот на МАНУ: Прашањето со Бугарија нeма да се затвори со само еден договор, најважно е македонскиот народ да биде спремен и мудар во...

Во денешното издание на дебатната емисија “Што не е јасно” на Алфа ТВ гостуваше претседателот на МАНУ, академик Љупчо...

Bлaдaтa гo пpифaти зaклyчoкoт нa Koмиcиjaтa зa зapaзни бoлecти: Гpoбoт вo кoj e зaкoпaнo пoчинaтo лицe oд Koвид-19 нeмa дa cмee дa ce oтвopи...

На денешната седница Владата го прифати заклучокот на Комисијата за заразни болести, дека овластените оператори за погребални услуги се...

Владата донесе одлука за работата на ски центрите, оваа сезона ќе работат по посебни услови

Владата го прифати мислењето на Комисијата за заразни болести дека скијачките центри може да работат согласно соодветен протокол со...
- Advertisement -

Ситуацијата во Македонија станува драматична, секојдневно имаме рекорден број на заразени, а вчера бројката на нови случаи на Ковид 19 изнесуваше застрашувачки 445 случаи.  Очигледно состојбата е вон контрола, а на државата и снемува ресурси, пред се човечки. На официјалната Фејсбук страница на Деканатот на медицинскиот факултет, стои повик до сите студенти од шеста година кои треба да се состанат со министерот за здравство, Венко Филипче со цел нивен ангажман во справувањето со панедмијата со коронавирусот.

Се известуваат сите студенти од шеста година,денес во 12 часот да присуствуваат во амфитеатарот во деканат,на состанок со министерот за здравство Венко Филипче и деканот проф.д-р Соња Топузовска.Состанокот се однесува за ангажирање на студентите за справување со COVID кризата, стои во соопштението на Деканатот на Медицинскиот Факултет во Скопје, објавено на Фејсбук.

Се известуваат сите студенти од шеста година,денес во 12 часот да присуствуваат во амфитеатарот во деканат,на состанок…

Posted by Dekanat Medicinski Fakultet Skopje on Thursday, October 15, 2020

Latest News

Cлeднитe дeнoви бeз cтpyјa и вoдa дeлoви oд нeкoлкy oпштини вo Скопје

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат следните корисници: на ден 02.12.2020 година (среда), од 09:00 до...

Претседателот на МАНУ: Прашањето со Бугарија нeма да се затвори со само еден договор, најважно е македонскиот народ да биде спремен и мудар во...

Во денешното издание на дебатната емисија “Што не е јасно” на Алфа ТВ гостуваше претседателот на МАНУ, академик Љупчо Коцарев кој се осврна на...

Во Грција пoвтopнo гoлeм бpoj пoчинaти и нoвoзapaзeни oд Koвид-19

Во Грција повторно е зголемен бројот на нови и смртни случаи, од Ковид-19, регистрирани се 2.199 новозаразени, а починаа 111 лица , јави дописничката...

Џамбаски: Бугарија се грaничи со самата себе си

Пратеникот во Европскиот парламент и заменик претседател на ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски кажа под кои услови Бугарија би можела да го признае македонското малцинство. Вели дека...

Bлaдaтa гo пpифaти зaклyчoкoт нa Koмиcиjaтa зa зapaзни бoлecти: Гpoбoт вo кoj e зaкoпaнo пoчинaтo лицe oд Koвид-19 нeмa дa cмee дa ce oтвopи...

На денешната седница Владата го прифати заклучокот на Комисијата за заразни болести, дека овластените оператори за погребални услуги се должни да го применуваат соодветниот...

More Articles Like This