АМБАСАДАТА НА САД БЛОКИРА ЛУЃЕ НА ТВИТЕР: По неколку прашања на Твитер во врска со изборот на Бурчевска за Евровизија, му го блокирале Твитерот!

Поврзано

ДАЛИ НЕРВОЗАТА КАЈ СДСМ Е СЕ ПОГОЛЕМА : Инцидент на собирот на СДСМ во радовишко Дедино каде реагирало обезбедувањето на Зоран Заев!

После пазарот во Тетово, Заев доживеал слична судбина и на собирот во општина Конче. Таму лично се обратил претседателот на...

Ахмети пред Собрание: Тука ќе го избереме премиерот Албанец

Кампањата за изборите на 15 јули ја започнавме во Преспа, а ја заокруживме синоќа во Охрид, не случајно. На...

(ВИДЕО) Заеви пакуваат куферите, купуваат куќи во Грција, а фирмите ги селат во Бугарија

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоиловски денеска на прес конференција кажа дека Зоран Заев нема одговор за селењето на бизнисите...

Изборот на Јана Бурчевска за претставничка на Македонија на следниот избор за Евровизија помина релатинво незабележано во Македонската јавност, што поради апсолутната незаинтересираност на јавноста за настанот, но и поради предизборната кампања која е во тек

ambasadatviter

Изборот немаше да влезе ниту во нашиот фокус доколку не добиевме неколку пораки од наш иселеник во Франција, кој неколкупати испратил пораки, односно јавно барал одговори од Амбасадата на САД во Македонија за тоа дали Митко Бурчевски, десна рака на секој амабасадор на САД во Македонија, и е татко на Јана Бурчевска, и дали можеби тој интервенирал при изборот на Јана Бурчевска за претставничка на Македонија на Евровизија?

burcevska_evrovizija

Прашањето го испратил неколкупати, по што му бил блокиран пристапот до Твитер.

Јана Бурчевска е релативно непозната пред Македонската јавност, со исклучок на настапите на „Македонски Идол“, каде што доби високи оценки за нејзиниот талент. Но, никој не претпоставуваше дека токму еден „Идол“ би ја претставувал Македонија на „Евровизија“.

burcevska_ambasada

Прашањето останува отворено. Зошто Амбасадата на САД не возвратила со одговор, туку наместо тоа корисникот на Твитер е блокиран откако поставил неколку незгодни прашања во врска со изборот за претставник на Евровизија?

blokiran_tvier2

„Ми го блокираа Твитер акаунтот. Очигледно дека главниот уредник на МРТ е нјдобар другар со таткото на Јана, а профилот на Јана е како оној на членовите на СДСМ. Тие го напаѓаат ВМРО, а тие се најлоши?“

На нашето прашање зошто е блокиран, тој ни одговори дека „незнае точно“ но дека се сомнева „бидејќи ја означив и Амбасадата на САД“ во прашањата кои ги поставувал во врска со изборот на Јана Бурчевска за преставник на Евровизија!

Актуелно

ДАЛИ НЕРВОЗАТА КАЈ СДСМ Е СЕ ПОГОЛЕМА : Инцидент на собирот на СДСМ во радовишко Дедино каде реагирало обезбедувањето на Зоран Заев!

После пазарот во Тетово, Заев доживеал слична судбина и на собирот во општина Конче. Таму лично се обратил претседателот на...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Крива Паланка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, вечерва оствари средба со жителите на Крива Паланка. Следете го во живо...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се...

Повеќе вести