October 25, 2021, 8:07 am

Амбасадорката Брнз на Галичка свадба

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американската амбасадорка Кејт Брнз денеска беше во Галичник, за да присуствува на традиционалната галичка свадба.

Од Американската амбасада споделија фотографии од посетата.

Latest News

Koлyмнa нa Ристо Никовски: “Иcтopиcкaтa“ кoмисиja co Бугарија мopa вeднaш дa пpeкинe co paбoтa

Член 8, став 2, од “Договорот за (не)пријателство, (не)добрососедство и (не)соработка меѓу Македонија и Бугарија“, гласи: “... со цел...

More Articles Like This