АМБДИ БАЈРАМ: Црвенковски беше политички шампион

Поврзано

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион...

НАД 200 ПОТEНЦИЈАЛНО ЗAРАЗЕНИ: На погpeбот на пoчинaтиoт имало околу 200 присутни луѓе

Директорот на Институтот за јавно здравје Скопје, Арбен Зибери за „Слободен печат” тврди дека семејството на пokoјникот кој пoчинaл...

ФОТО: Шекеринска гордо позира пред обелeжјата на УЧК

На социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа како актуелната министерка за одбрана на Македонија гордо позира...

Првиот човек на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, во синоќешното гостување на „Еден на еден“, говореше за политичките случувања во Македонија и даде свое мислење за некогашните политички лидери.

Како што истакна тој, и покрај големото ривалство со Бранко Црвенковски, тие никогаш не ги нарушиле односите.

–Бранко беше политички шампион. Ситуацијата со „гол со петта“ и со „гол со глава“ беше една шега и подоцна излезе вистина. Кога излегов тогаш од говорница, го гледам Бранко како се смее. И ми рече: Ти ми даде гол со петта, а јас кога ќе дојдам на власт, ќе ти дадам гол со глава, рече Бајрам.

Актуелно

НИКОЛОСКИ: Граѓаните му се криви на Заев кога му се pyши планот за избори по цена на човечки животи

Кога му се pyши планот за брзи избори по цена на човечки животи виновеeн е Чулев, винoвни се граѓаните,...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

ПОРАЗИТЕЛНИ БРОЈКИ НА СВЕТСКА БАНКА: 130 илјади граѓани во земјава ги демнее сиромаштија

Повеќе од 130 илјади граѓани од земјава до крајот на годинава ќе бидат во опасност од живеење во сиромаштија. За околу 10 отсто се предвидува...

(Видео) АЛАХ АКБАР ЕЧЕШЕ ВО КОЧАНИ: Верска позаднина на протестите во градот?!

Алах акбар ечеше по улиците во Кочани попладнево. Се поставува прашањето дали е верска позадината на протестите во градот? Првичните  информации со кои располага Инфомакс...

Повеќе вести