October 20, 2020, 3:23 pm

АМЕРИКАНСКА КОМПАНИЈА ГРАДИ ХОТЕЛИ ЗА ГЕЈМЕРИ: Освен видеоигри, посетителите ќе можат да уживаат во базени, теретани, ресторани, па дури и кино-сали

Поврзано

(Видео) Ce ce мoжe aкo ce caкa: Американски poк бeнд пpoнajдe нaчин кaкo дa пpaви cвиpки cpeдe пaндeмиja

Рок бендот The Flaming Lips од Оклахома пронајде начин како и во текот на пандемијата да одржува концерти и...

(Фото) Апсолутен хит: Торба од која можете да си турите вино

Овој производ веќе се појави во маркетите во Австралија, но исто така може да се купи и „online“. Поради...

(Видео) Жена тaнцyвa oд cpeќa пo ycпeшнo интepвjy зa paбoтa

За многимина, 2020 беше година исполнета со тешкотии и многу проблеми. Но, безбедносните камери неодамна ни ја покажаа среќата...
- Advertisement -

Годинава би требало да започне изградбата на првиот хотел на компанијата Atari наменет за љубителите на видеоигри во Феникс, Аризона, а потоа се планира изградба на слични хотели во Лас Вегас, Денвер, Чикаго и во други американски градови.

Вкупно е планирано да се изградат осум хотели, а објавените фотографии откриваат препознатлив изглед со доминантното лого на Atari на предната страна од хотелот, кој изгледа прилично атрактивно. Сепак, на посетителите најважно им е што се наоѓа внатре.

Од Atari велат дека ова ќе биде нов возбудлив концепт на досега невидена гејемрска дестинација, која го поврзува уникатното искуство со легендарниот бренд. Во хотелите посебен акцент се става на последната технологија за проширена реалност. Исто така, при дизајнот ќе се размислува и за е-спортовите, па во нив ќе може да се одржуваат и турнири.

Засега не е познато какво поволности ќе нуди за љубителите на видеоигри, но веројатно во секоја соба ќе има гејмерски компјутери или играчки конзоли. Освен видеоигри, посетителите ќе можат да уживаат во базени, теретани, ресторани, па дури и кино-сали.

Latest News

Хaос во Албанија: Посетата на Дендиас прeдизвика големи протecти и cyдири со полицијата

Шефот на грчката дипломатија, Никос Дендиас, кој допатува во посета на Тирана, беше пречекан со пpoтeст пред албанското Министертвото...

НАСА нajaви плaнoви зa пocтaвyвaњe нa интepнeт нa Мeceчинaтa

Минатата недела, вселенската агенција соопшти дека избрала 14 агенции за изработка на технологија за одржливи мисии до крајот на оваа декада. Меѓу компаниите се...

Лeгeндa: Бepберот Aли пpoдаде БMB X5 зa дa им кyпи xpaна нa глaднитe

Приказната на Февзи Али, Турчин што живее во Македонија, а работел во Виена, ги спојува трагедијата и среќата во едно. На овој човек животот...

Пожap во струмичко, огнoт зафати околу два хeктари сува трева

За два часа пожaрникарите успеале да го изгacнат шумскиот пожар кој избувнaл по 12:00 часот во атарот на селото Дрвош, а огнот зaфатил површина...

Владата ycвои нови мepки: Еве за што станува збор

Сите економски субјекти ќе затвораат во 23 часот, одлучи Владата на денешната седница на која беа прифатени предлозите на Комисијата за зааразни болести за...

More Articles Like This