October 21, 2021, 12:44 pm

Американскиот амбасадор во Русија на разговор во МНР поради мешaње на САД во руските избори

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американскиот амбасадор во Москва, Џон Саливен, беше поканет на разговор во Министерството за надворешни работи на Русија. Дипломатскиот извор на Спутник наведува дека причината е мешањето на Америка во изборите во Русија.
Дипломатот не даде изјави за новинарите по неговото пристигнување во Министерството, и тој беше на состанокот 20 минути.
„Причината зошто Саливан беше поканет во Министерството е мешање на Америка на изборите“, рече дипломатскиот извор на Спутник, без да даде други детали.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков вчера изјави дека нема сомнение дека има обиди за мешање во изборите во Русија, но дека постои систем што ги елиминира.
Гласањето за новиот состав на Думата се одржува од 17-19. Септември.

Latest News

Филипче: Дoceгa нитy eднo дeтe oд yчилиштaтa нe e пoзитивнo нa Koвид-19

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека верува дека до крајот на неделава ќе се истестираат за Ковид-19...

More Articles Like This