September 26, 2020, 8:20 am

Американски амбасадор призна: Убивавме Срби на Косово за да направиме мафијашка муслиманска држава

Поврзано

Каракачанов со нова пpoвокација: Азбуката ја направија тројца нeдooбразовани наставници од Бугарија

Северна Македонија има намера да создаде нов македонски идентитет kpaдејќи ја бугарската историја, рече бугарскиот вицепремиер и министер за...

Ветерани на ОВК го блokираа седиштето на организацијата и фpлаа шишиња кон припaдниците на ЕУЛЕКС

Припадници на Организацијата на воени ветeрани на Оcлободителната војcка на Косово (ОВВ-ОВК) ја блokираа попладнево улицата „УЧК“, каде што...

(Видео) Силно невpeме во Црна Гора, поплaвени неколку градови

Силно невреме ја погоди Црна Гора. Котор и Тиват се под вода, а дождот создал проблеми во Цетиње. Најмногу...
- Advertisement -

Даглас Мегрегор, новоименуваниот амбасадор на САД во Германија призна дека официјален Вашингтон направил грешка со Косово. Тој како полковник на војската учествуваше во НАТО бомбардирањето на Србија во 199 година. Тој тврди дека САД убивале православни христијани за на таа територија да направат мафијашка муслиманска држава, пренесува „Информер“.

Тој доаѓа како амбасадор во Германија на местото на Ричард Гренел кој ќе ги води преговорите меѓу Белград и Приштина.

Мегрегор бил задолжен за планирање на воената интеренција на Косово и за тоа доби медал.

Американците интервенираа ппотив православните христијански Срби на Косово и поставија муслиманска држава за раководење и тоа го нарекоа успех за демократијата.Тие луѓе кои сега владеат со Косово никогаш не биле наши пријатели. Тие се неизлечиво непријателски расположение. Говорам за сунитските исламисти-признава амбасадорот.

Latest News

Ова кога треба да расчистиш низ дома, па ти помага татко ти

Ова кога треба да расчистиш низ дома, па ти помага татко ти

Дpвoкpaдцитe штo ги нaпaднaa пoлицajците билe cтpaв и тpeпeт во ceлoтo Степанци

Дрвокрадци нападнаа петмина полицајци од кои двајца се со потешки повреди, завчера во селото Степанци. Жителите на селото сведочат дека ова не е прв...

Cилнa cлoвeнeчкa пoддpшкa за пpвaтa Меѓувлaдинa кoнфepeнциja, дpжaвниoт вpв yвepeн дeкa кoмпpoмиcoт e мoжeн

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на годинава вчера...

(Фото) Aлapмoт е вклyчeн: Јa cнeмyвa вoдaтa, ce гpижи ли нeкoj зa eзeрaтa?

Алармантна е состојбата со езерата во Македонија. Водата од ден на ден се повеќе ја снемува, тоа може да се види и со голо...

Трудница го спасила сопругот кого го нападнала ајкула

Неверојатната приказна за херојството на една жена го одзема здивот – бремена жена храбро скокна во вода за да го одбрани сопругот од ајкула. Кога...

More Articles Like This