АМСМ СО ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ: Влажни коловози и одрони на патот

  • August 12, 2016

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. Обиколницата Скопје е пуштена за сообраќај во двата правци, но има делови од коловозот кои се оштетени, каде се поставени сообраќајни знаци за регулирање на брзината на движење на возилата.

Сообраќајот е во прекин поради големи одрони на патот Скопје – Македонски Брод.

AMSM INFOMAKS

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно да се внимава низ клисурите, каде постои можност за појава на одрони кои наместа може да го попречат движењето на возачите.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините

Претходно «
Следно »