АНА ДУРЛОВСКИ ЈА СТАНА ПУБЛИКАТА НА НОЗЕ: Со стоечки аплауз и овации ја поздравија

  • March 24, 2019

Нашата оперска дива, Ана Дурловски синоќа настапи во операта во Грац во „Лучија од Ламермур“. Одличната изведба ја стана публиката на нозе која со стоечки аплауз и овации ја поздрави екипата која ја изведе претставата.

Ова беше премиерна изведба на „Лучија од Ламермур“ во Грац.

Riesen Applaus und große Emotionen bei der Premiere von "Lucia di Lammermoor"

Gepostet von Oper Graz am Samstag, 23. März 2019

Претходно «
Следно »