September 18, 2021, 9:22 am

Ангелов: Ако се утврди дека сум потфрлил за пожарите, ќе си заминам од државава, во спpoтивно ќе барам извинување oд новинарите за нападите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, ќе побара извинување од сите новинари поради, како што рече, нападите што ги трпел во текот на вчерашниот ден поради пожарите во Македонија.

„Ако се утврди дека сум потфрлил за пожарите, ќе си заминам од државава. Ако се утврди спротивното, ќе побарам извинување од сите новинари кои ме нападнаа и мојата мајка мораше да ги слуша сите тие работи. Земете истражете, не пишувајте шпекулации“, рече Ангелов.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Земјoтрес синоќа го пoтрeсе Лос Анџелес и околината

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го потресе синоќа Лос Анџелес и околината, објави Американскиот сеизмолошки...

More Articles Like This