October 21, 2021, 12:07 pm

Англија оди во финале, ќе си ги одмери силите со Италија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Англија и Италија ќе играат во финалето на ЕП во недела откако денеска Гордиот Албион на Вембли беше подобар до Данска со 2-1.

Исто како и на вчерашното прво полуфинале, така и на второто 90 минути не беа доволни да се одреди патникот во финалето, откако Англија и Данска по регуларниот дел одиграа нерешено 1-1.

Данците поведоа со евроголот на Дамсгард од слободен во 30. минута, додека девет минути подоцна „гордиот албион“ израмни со автоголот на капитенот на Данска, Симон Кјаер.

Водството го донесе Кејн кој прв дојде до топката по промашениот пенал.

Latest News

Hajнoви дeтaли зa coобраќајката на автопатот Скопје-Тетово: Жeнa нa 45 гoдини го зaгyби живoтoт, пo кpaтко вpeме им пoдлeгнaлa нa пoвpeдитe…

45-годишната Ф.Р. е жртвата од сообраќајната незгода што се случи на автопатот Скопје-Тетово каj Добарски надвозник. Патничката, како што информираат...

More Articles Like This