АНКЕТА ВО АМЕРИКА: Американците гласаат за име на новото руско оружје – “Градите на Меланија” или “Гаќите на Брежњев”?

Поврзано

ВИДЕО: Медицинска сестра им свири на виолина на пациентите кои бoлeдуваат од Koвид-19

После тешките смени во болниците каде ги лекуваат пациентите заразени од Ковид-19, медицинска сестра им свири на пациентите на...

C3O: Известени сме за одлуката на САД

Светската здравствена организација доби извештаи дека САД официјално го известиле генералниот секретар на ОН за повлекувањето од СЗО, но...

САД официјално се повлекуваат од C3O

Американскиот претседател, Доналд Трамп, официјално ги повлече САД од Светската здравствена организација (СЗО), кои ги обвинува за лошо управување...

Од “Трамп” до “Колумбо” до “Градите на Меланија”, огромна доза на креативноста ја погоди социјалната мрежа Твитер, кога руското Министерство за одбрана го отвори конкурсот за именување на оружје. Сега имате можност да ги споделите вашите идеи за именување на напредното руско оружје велат од руското министерство за одбрана

 

Во четвртокот, рускиот претседател претстави нов подводен дрон опремен со миниатурен нуклеарен реактор, нуклеарна ракета со “неограничен опсег”, како и ласерско оружје. Овие три нови системи допрва треба да бидат именувани, а рускиот лидер предложи да испратат идеи до веб-страницата на Министерството за одбрана, која отвори конкурс.

Додека ние само можеме да замислиме што руската војска добива како предлог на својата веб-страницата, некои креативци своите идеи ги споделија на социјалните мрежи.

Корисникот со име Марија Бурге од Алабама предложи да го именува оружјето по претседателот на САД, објаснувајќи дека името “Трамп”, е погодно, бидејќи оружјето е портокалово и припаѓа на Русија и уништува се што ќе дојде во контакт со него”. , не е јасно за кое од трите презентирани оружја станува збор.

Друга помалку сериозна сугестија што потекнува од еден Американец е посветена на Првата дама на САД. Даглас Хигинс, кој себеси се нарекува “воен ветеран”, рече дека оружјето треба да се нарекува “гради на Меланија … Бидејќи оружјето е лажно”.

Името “Колумбо” беше претставено како совршено име за дел од оружјето. Објаснувајќи ја идејата на следниот начин, “Колумбо ја открил Америка, тој ќе ја затвори”.

Други бизарни предлози вклучуваат “Гаќите на Брежњев” , “Виагра за конгрес” или “Маиловите на Хилари”.

Актуелно

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

Повеќе вести