АНТИЦИКЛОНОТ ПРОДОЛЖУВА И ДЕНЕС! ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО НЕ ЧЕКА!

  • July 22, 2016

 Денес времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени.

 

13820517_1006398382809202_1616512969_n

 

Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски.

Придружете се и бидете и вие дел од ПОПУЛАРНАТА фејсбук група: ИНФОРМАЦИИ ЗА ВРЕМЕНСКАТА СОСТОЈБА ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА! Следете го и нашиот нов интернет портал и фејсбук страница: Meteo24.mk!

Претходно «
Следно »