October 31, 2020, 5:03 am

АНТИ-РЕАЛ: ВО ШПАНИЈА СЕ ПОТСМЕВААТ, „КРАЛЕВИТЕ“ ИМААТ НОВ ГРБ

Поврзано

Xaoc на твитер: Бapca го пpoвоцираше Јуве, ниту италијаните не останаа должни

Осоколени по победата на синоќешното гостување кај Јувентус (2-0) во меч од 2. коло од Лигата на шампионите (ЛШ),...

Ноле е новиот kpaл: Ѓоковиќ го cpуши pekopдот на Надал

Рекордите со кој Новак Ѓоковиќ од ден на ден ги руши нема крај, а сега на крај од годината...

Борко тpгнат од македонската репрезентација

Борко Ристовски нема да биде во составот на македонската репрезентација на почетокот од новиот квалификациски циклус и дуелите со...
- Advertisement -

Само што започна првенството во Ла Лига одново на сцена се старите “проблеми“. Реал има помош од судиите, затоа победувал.

Јасно е дека синоќа “кралевите“ на контроверзен начин славеа кај Бетис и тоа со помош на ВАР, но исто така јасно е дека главните критичари за ваквиот однос на настаните се фановите на Барселона кои на „Твитер“ пишуваат дека Реал Мадрид има нов клупски грб, и дека секоја сомнителна одлука се пресудува во корист на Реал Мадрид.

Во секој случај и овој шампионат ќе биде интересен, и после секој меч на Реал, после секоја победа, ќе има “препукување“ од двете страни, а анти-Реал јавноста ќе има што да каже.

Latest News

Расте црниот биланс: Бројот на зaгинaти во Турција се искачи на 20, повpeдени околу 800 лица

Бројот на mpтви во Турција расте по рaзорниот зeмјотрес. Според последните информации на министерот за животна средина и урбан...

Даниловски бара да се прeцизира кога мора да се носи маска

Епидемиологот Драган Даниловски во дебата за „360 Степени“ даде неколку сугестии до Комисијата за зaразни болeсти за подобро да се спрaвиме со пaндемијата и...

(Видео) Xaос во Барселона: Cyдири меѓу дeмонcтpaнтите и пoлицијата на пpoтестите пpoтив рecтриктините мерки

Демонcтрантите кои се прoтиват на рестриктините мерки за cyзбивање на пандeмијата на вируcот корона во Шпанија се cyдрија со полицијата на улиците на Барселона. Педесет...

Необичен феномен: Сина месечина ќе се појави на небото на 31 октомври

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

Голема финансисkа добивка за неколку хороскопски знаци во текот на ноември

Астрологот Павел Глоба вели дека во месецот кој е пред нас дел од хороскопските знаци ќе почнат да се збогатуваат. Проблeмите со парите за...

More Articles Like This