January 22, 2021, 4:11 am

Антиkoвид чевли и чизми за држење дистанца

Поврзано

Лидерите на ЕУ донесоа одлука за воведување на стpoги рecтрикции за пaтувањата

Лидерите на ЕУ заклучиле на вечерашниот состанок посветен на пандемијата на ковид-19 дека внатрешните и надворешните граници на ЕУ...

Унгарија прва во ЕУ ја одобри руската вакцина

Унгарија е првата држава од Европската унија која ја одобри руската вакцина против Ковид-19. Освен „Спутник V“ ја одобри и...

Кина му подари на Пакистан пола милион вакцини

Кина на Пакистан ќе му подари 500.000 дози од вакцината Синофрам против Ковид-19, соопшти пакистанското Министерство за надворешни работи. Пакистанскиот...
- Advertisement -

Две лица во неговите чевли, свртени лице в лице, оддалечени се речиси два метра.

Чевлар од Романија, кој во текот на првиот бранна епидемијата на коронавирусот изработувал огромни чевли кои обезбедуваат оддржување на дистанца, ланисрал нова зимска линија, верувале или не чизми со величина 75.

Григоре Луп вели дека чевлите кои ги правел во мај со величина 75 се продадени ширум светот и дека тоа му овозможило да опстане – пренесува Ројтерс.

Џиновските чевли почнал да ги изработува кога увидел дека луѓето стојат преблиску и дека ги игнорираат препораките за минимална раздалеченост.

Две лица во неговите чевли, свртени лице в лице, оддалечени се речиси два метра.

Освен редовните натачки, Луп вели дека примил порачки и од изведувачи меѓу кои и американска рок група и белгиски танцов ансамбл, но и од луѓе со големи стопала.

Пар чизми се продаваат по цена од 150 евра. Чизмите имаат крзнена потстава и подебел ѓон и за нивна изработка се троши три пати повеќе кожа од обичните чевли.

Фото: Ројтерс

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This