АНТОНИО МИЛОШОСКИ ЗА СЛУЧКА СО НОВИНАРИ ВО 2016. ГОДИНА: 2016 по ТВ дебата седиме со новинари, викам ако СДСМ формира влада ќе има…

  • January 15, 2019

Пратеникот и екс-министер за надворешни работи Антонио Милошоски на својот ФБ профил, сподели сведоштво од случка по гостување на ТВ дебата

2016 по ТВ дебата седиме со новинари, викам ако СДСМ формира влада ќе има ново име и двојазично пред-федерално уредување.
Новинарката: доста со политики на заплашување, ова се стравови, не аргументи.
Пред некој ден се среќаваме ми вика во право беше, мака ми е што гласав за Заев – напиша Милошоски.

Претходно «
Следно »