АНЃУШЕВ ДЕЛИ РАБОТНИ МЕСТА ЗА ЛАЈКОВИ НА ФЕЈСБУК: Лажна фан страница на Кочо Анѓушев организира награда игра за вработување во Влада!

Поврзано

Мартин Вучиќ објави фотографија со Драган: За мене секогаш ќе бидеш татко над татковците

Мартин Вучиќ денеска на својот профил на Фејсбук сподели фотографија со неговиот неодамна починат татко, Драган. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217040568342616&set=a.10201861278469856&type=3&theater

Стоилковски обелоденува дека постои ckaндалозно видео со Костадинов

Гледам струмичкиот измеќар на криминалците, Костадин Костадинов отворено се заканува кон Ели Панова која го обелодени поткупот што неговиот...

Дурловски: Да ги славиме делата на македонските просветители и нивната хумана мисија

Игор Дурловски со видео порака од Охрид упати честитка по повод 24 мај- Денот на словенските просветители Кирил и...

Најнов модерен оглас за вработување на владата на Република Македонија или поточно кажано на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев. Во овој пилот проект на Владата во овој момент се вработуваат само двајца по случаен избор со понатамошна можност за излегување нови вакви огласи.

Имено Владата на РМ и како што го нарекуваат ,,господинот Кочо Анѓушев’’ ги следат најмодерните светски трендови па така ова е првиот Фејсбук оглас за вработување во Македонија. Огласот го објави ,,Фан Клубот на господинот Кочо Анѓушев’’на својот Фејсбук профил. Квалификациите за добивање на работното место се имање на Фејсбук профил и имање на најбазични основни компјутерски вештини.

Во огласот се вели ,,Лајк, споделување и коментар ,,ДА” на овој пост, и господинот вработува 2ца по случаен избор!!! Важи до 15ти Април!!!’’. Според наши ексклузивни информации кои пристигнаа до нашата редакција, предност на огласот ќе имаат они кои имаат повеќе шерувања на владината програма, партиски настани на СДСМ, фотографии со господинот се разбира и најбитно IQ помало од 70 поени и членска книшка на СДСМ. Побрзајте заинтересираноста е огромна .

Секако, фан страницата најверојатно е лажна и не е администрирана од вицепремиерот Анѓушев.

- Advertisement -

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...
- Advertisement -

Повеќе вести

- Advertisement -