АНЃУШЕВ ДPCKO ДО ВРАБОТЕНИТЕ ВО ,,ЕУРОКОМПОЗИТ”: Ако не го прифателе неговиот предлог може да штрајкуваат колку сакаат

Поврзано

KATАСТРОФА: Цел Балкан со 45 зapазени, Македонија сама со 89 нови случаи на ковид-19….

Денеска на Балканот има пријавено 45 лица зaразени со коронавирус, а само во Македонија се регистиррани нови 89 пациенти...

ИМАЛ СРЕДБА СО ЛУКАРЕВСКА: И советникот на Спасовски, Фатмир Битиќи во сaмоизолација

Coветникот на премиерот, Фатмир Битиќи, од денес е во сaмоизолација, откако минатата недела имал средба со директорката на УЈП,...

ЌЕ ОДАТ ЛИ НА ИЗБОРИ БЕЗ ИЕ2?: Цела пратеничка листа на СДСМ од изборната единица 2 во изолација

По обелоденувањето на веста дека потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири е позитивен на Ковид 19, сите кандидати за пратеници...

Во вчерашниот централен дневник на 1ТВ изјава дадоа вработени од фирмата „Еурокомпозит“ кои бараат веќе еднаш засекогаш да се реши прашањето со нивните плати, бидејќи владата се што вети ништо досега не исполни.

Нашите барања не се прв пат денеска произнесени. Веќе две години ги кажуваме. А, нашето барање е спас за „Еурокомпозит“. Вработените треба редовно да си земаат плати. Освен за технолошки вишок друго ништо од ветеното не се реши. Не се исплатија опремнини, нема решавање на ништо, нема пензии, нема плата. Оваа влада две години не лаже као сега за 3 месеци, за 6 месеци ќе дојде купец, а сега одеднаш имаме три купци, изјави вработен од „Еурокомпозит“.

Вработен од „Еурокомпозит“ посочи дека на голем ден Спасовден се случи она врв на ароганцијата, врв на лаги од страна на премиерот, имено вицепремиерот Анѓушев рече „Или земете, или ако сакате штрајкувате колку сакате. Од милион ипол евра повеќе нема. Ако сакате останете колку ви е мило или одете си за Прилеп“.

Токму оваа негова изјава ни го крена притисокот и повеќе ги прекинуваме сите разговори со вицепремиерот, истакна вработен од „Еурокомпозит“.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести