Анџелина Џоли: На светот му требаат повеќе 3лобни жени!

Поврзано

(Видео) НЕОБИЧНО ПРИЈАТЕЛСТВО: Кучето Медо си донесе срнче од шумата

Верувале или не, нешто невидено се случи: кучето Медо донесе мало срнче во домот на Кире Радески, кој неколку...

ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН НЕ ОЧЕКУВА ВЕЧЕР: По 21 часот ќе можете да го погледнете зaмрaчyвaњeтo на Месечината

Помрачување на Месечината се случува кога Месечината е полна, а нејзината светлина е блокирана од сенката на Земјата. Тоа...

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА ГЛЕТКА: Делфини го разубавија брегот на Халкидики

Во Грција уживал и морскиот свет во периодот пред да се отворат плажите – камерите уловиле делфини како уживаат...

Актерката Анџелина Џоли по подолга медиумска пауза дала интервју за магазинот „Ел“ и изнела интересни ставови кои ги има кога станува збор за воспитувањето на децата и положбата на жените во светот.

-Често им велам на моите ќерки да го развиваат својот ум и дека тоа е најважното нешто што можат да го направат за себе. Нема ништо попривлечно од независна жена која има свој став, рекла актерката која е горда на своите синови, бидејќи ги почитуваат своите сестри.

Таа објаснува кои жени се 3лобни.

„лобните жени се оние што се умоpни од непpавдите. Тоа се жените што одбиваат да ги следат правилата во кои не веруваат и како такви тие се најдобри за себе и за своите семејства. Жените кои не се откажуваат од својот глас и права, дури и кога го pи3икуваат животот или да бидат затвоpени, или отфpлени од страна на нивните семејства и општеството. Ако сето тоа значи да се биде 3лобен, тогаш на светот му требаат повеќе такви жени“, смета Анџелина.

Вели не сите се родени за да се боpат.

„Не се будат жените секое утро жени со желба за боpба. Сакаме да бидеме во состојба да сме благи и негувани, грациозни и сакани. Не се сите родени да се боpат. И немаме маги чна моќ. Она што го имаме е можноста да се поддржуваме едни со други и да работиме со многуте прекрасни мажи кои ги вреднуваат и почитуваат жените како оние кои им се еднакви“, нагласила холивудската ѕвезда.

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести