АПАСИЕВ: Во случај кога нема цензус не се бројат они кои гласале

Поврзано

Утре ќе се вакцинираат пратениците

Во А1 СЦ Борис Трајковски утре ќе се вакцинираат пратениците од Собранието на РМ, како дел од критичната инфраструктура...

Груевски најави нова фабрика на Кемет Електроникс во Македонија

Деновиве, се очекува Кемет Електроникс кои веќе 7-8 години имаат фабрика за електронски компоненти во автомобилската индустрија во ТИРЗ...

Ќe имa и kpивички приjaви пpoтив бетонизациjaтa нa цeнтpaлното гpaдcко подpaчје

Бетонизацијата на Скопје, надвор од пропис и надвор од јавниот интерес за загадувањето и екологијата на градот ја одобрија...
- Advertisement -

Професорот Димитар Апасиев одговори на уште една од манипулациите на власта дека на референдумот не се бројат оние кои бојкотирале. Имено тој вели дека ова е уште една манипулација на власта и констатира дека кога не е исполнет цензусот на еден референдум впрочем не се бројат оние кои излегле на гласање бидејќи референдумот е неуспешен. Најјаки ми беа оние кои викаа: „Бојкотирачите не се бројат“! Не бе куриња. У случај коа нема ЦЕНЗУС, оние кои гласавте не се броите. Како да ви кажам, а да не ве навредам… И Уставот и историјата ве множат со нула , напиша Апасиев на Фејсбук.

Latest News

(Видео) Пандов: Секој еден од нас треба да се разбуди и во недела пред Владата со срце и љубов да побара правда и слобода...

Претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ Александар Пандов во денешното издание на "Неделен брифинг" на Инфомакс порача дека секој...

More Articles Like This