АПАСИЕВ ДО МУХИЌ: Пуста пара, те направи и тебе обичен транзициски пацов!

  • January 12, 2019
  • Коментари

-Е Мухичу, Мухичку… Која фраерчина ќе бидеш сеа, со твојата вродена ноншалантност и таков со пура у устата, да не ги гласаш криминалниве уставни амадмани против кои говореше пред само три месеци…
Имаш и легитимитет за тоа (ама немаш КАРАКТЕР): не си член на СДСМ, а никаде во Програмата пред избори тоа го немаше. Како што беше професорски идол на цели генерации студент(к)ти, така ќе станеш идол на цел еден народ! Али пуста ПАРА, те направи и тебе обичен транзициски пацов. Мизерија од некогашниот Човек и Професор, напиша професорот Апасиев на Фејсбук.

Е Мухичу, Мухичку…Која фраерчина ќе бидеш сеа, со твојата вродена ноншалантност и таков со пура у устата, да не ги…

Gepostet von Димитар Апасиев am Freitag, 11. Januar 2019

Претходно «
Следно »