АПАСИЕВ ПОВИКА НА ПРОТЕСТ: На 9-ти слободарскиот народ да се избори за своето право за самоопределување

Поврзано

Продолжува легендарната бopба на Зоран VS. Заев

Продолжува легендарната борба на Зоран VS. Заев, стои во објавата на Твитер на Константин. https://twitter.com/T_m____n/status/1279734758327672832?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1279734758327672832%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Ftvitovi%2Fprodolzuva-legendarnata-borba-na-zoran-vs-zaev%2F

Дурловски: Неправдата има име и презиме

Носителот на Изборната единица 5 Игор Дурловски преку видео на својот Фејсбук профил пишува дека неправдата има име и...

(Видео) Вилма влегла во елемент на прославата на 1 ТВ, пеела караоке со Боки 13

Екс пратеничката и обвинета во случајот „Меѓународен сојуз“, Фросина Ременски во своето гостување во Алфа телевизија открива детали и...

Без да навлегуем у теологија, као професор по Римско право, со специјалност баш од римската кривична постапка (iudicia publica) – би рекол дека Римјаните никогаш не распнуваа за богохулие. Крстот (crux) беше инструмент за спроведување капитална казна (poena capitalis). Таа им следуваше само на робовите (servi) или на ниските сиромашни класи (humiliores) и тоа за сторено политичко кривично дело од најтежок вид! Исус од Назарет беше осуден на смрт со распнување (in crucem damnare) – но, не како верски, туку како политички „БУНТУВАЧ НА НАРОДОТ“ (INRI).

А сеа коа поминаа празнициве, кај нас веќе од утре почнуваат автентичните бунтови, коо у цела цивилизирана Европа. Има најава за АНТИВЛАДИНИ ПРОТЕСТИ против налудничавата операција на негирање на правото на самоопределување на еден слободарски народ (на 9-ти) и против партизираната заробена држава од криминално-клептоманската корумпирана клика (на 10-ти). Одберете си каде ќе одите и појавете се во што поголем број, оти после „Цацко ќе ви биде крив“

Актуелно

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

Повеќе вести