Апсен затоа што отишол на гробишта

Поврзано

Нaпaднат полицаец на избирачко место во струшко

На 15.07.2020 околу 11:00 часот во дворот на училиштето „Зини Хани“, во струшкото село Велешта, В.Ќ.(31) и А.Ќ.(28), двајцата...

(Фото) Сообpaќајка на булевар Србија

Автомобил завршил во грмушките во зелениот појас на булеварот Србија попладнево по верижен судир. Сообраќајката се случила по раскрсницата кај...

Непознат маж запалил џип во Скопје, се работи на расчистување на случајот

На 15.07.2020 во 05.20 часот во СВР Скопје, Ф.И.(51) од с.Лака-Крушопек пријaвил дека околу 04.00 часот забележал дека едно...
- Advertisement -

Рано изутринава околу 04.00 часот од својот дом во населбата Ѓорче Петров бил уапсен Кристијан Јандриоски, силен критичар на власта на социјалните мрежи

Според неговата ќерка, која на неговиот профил објави за апсењето на Јандриоски, изутрината со четири службени автомобили околу 10 полициски службеници го уапсиле нејзиниот татко.

„Енџи е

Пред саат време 4 коли полиција дојдоа кај нас влегоа го земаа татко ми.Од двор го изнесоа 10 души у станица е…
До кога вака бе?????“ – напиша таа на профилот на Кристијан Јандриоски.

Неофицијално, Јандриоски е уапсен бидејќи во текот на вчерашниот ден го посетил гробот на неговиот чичко и неговата мајка.

Latest News

Екстремни мерки во Србија поради зголемувањето на бројот на заболени

Владата на Србија денеска донесе нови мерки, на предлог на Кризниот штаб за заштита од коронавирусот, со кои се...

Детската клиникa постави монтажна општа амбуланта за зaштитa од ширење на кopoнавирусот

Министерството за здравство денеска соопшти дека е поставена монтажна општа амбуланта во состав на Универзитетската клиника за детски болести, како дел од активностите за...

Родители внимавајте: Дете доживеа мозочен удap бидејќи еден месец без пауза играл видео игри

Момче на 15-годишна возраст од Кина е пренесено во болница кога се онесвестило во својот дом во градот Нанинг. Тој наводно доживеал мозочен удар по...

Димовски: Треба рачно пребројување на гласовите, се различно од тоа ќе значи уште поголема криза

Треба да се спроведе рачно пребројување на гласовите, со увид од страна на сите заинтересирани партии, медиуми, организации, напиша на фејсбук пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ...

Нaпaднат полицаец на избирачко место во струшко

На 15.07.2020 околу 11:00 часот во дворот на училиштето „Зини Хани“, во струшкото село Велешта, В.Ќ.(31) и А.Ќ.(28), двајцата од истото село, го нарушиле...

More Articles Like This