Апсење во Македонија: Падна долго баран макро

  • January 13, 2017

Во 12 часот и 20 минути на Граничниот премин „Стење“, приведен бил албанскиот државјанин Ц.Г. (49) бидејќи на СТОП листата евидира со мерка „Лиши од слобода“  за трговија со луѓе и проституција.

policija

Исто така, околу 15,00 часот во Скопје од страна на инспектор од слобода бил лишен бугарскиот државјанин К.З.З.(36) поради постоење основи на сомнение за изработка и употреба на лажна платежна картичка

Истиот бил задржан во полицијата „Центар“ за понатамошна постапка.

Претходно «
Следно »