Апсење во Македонија: Падна долго баран макро

Поврзано

Tешка сообpаќајка во Кисела Вода, поврeдено едно лице

Сообраќајна нeсреќа се случи вечерва во скопска Кисела Вода на крстосницата на булевар Борис Трајковски и улицата Петар Делјан,...

Ужac – Ѝ помогнал со бебешката кoличкa, па ја oгрaбил и нaпaднaл

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен акт против едно лице за кривични дела „разбојништво“ од член 237 став...

Стpaшнa coобрaќaјнa нecрeќa, велешанец пaднaл од мотор па бил пpeгaзeн од камион

Кај игралиштето во населбата Тунел во Велес, утрово, околу 7 часот, 56-годишен велешанец паднал од мотор и притоа бил...

Во 12 часот и 20 минути на Граничниот премин „Стење“, приведен бил албанскиот државјанин Ц.Г. (49) бидејќи на СТОП листата евидира со мерка „Лиши од слобода“  за трговија со луѓе и проституција.

policija

Исто така, околу 15,00 часот во Скопје од страна на инспектор од слобода бил лишен бугарскиот државјанин К.З.З.(36) поради постоење основи на сомнение за изработка и употреба на лажна платежна картичка

Истиот бил задржан во полицијата „Центар“ за понатамошна постапка.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести