АПСОЛУТНА АРОГАНТНОСТ И БЕЗОБЗИРНОСТ: Штетите од пожарите огромни, застреланото дете се бори за живот, а Заев со министрите на сепаре, фестивали и забави!

Поврзано

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

Боки 13 пoднeсe уште 30 кpивични пpијaви против функционери на влacтa, следуваат уште повеќе

Осудениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски продолжи со поднесување кривични пријави во скопското обвинителство поврзани со предметите „Рекет“ и...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото...

Се врати ароганцијата во СДСМ. Додека Македонија гори, штетите се огромни, а застреланото дете се бори за живот, премиерот Зоран Заев заедно со министрите ужива на фестивали и забави.

-Струмица уште еднаш покажа дека е отворен дом за Македонија, регионот и светот. Браво за организацијата на СОФ 2017, напиша Заев на Твитер, објавувајќи фотографија на која се наоѓа и министерот без ресор задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми.

Додека владините министри и директори, на чело со Заев и надлежниот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски се забавуваат и се сончаат на песочните плажи, граѓаните апелираа и бараа помош со цел спас на шумите и нивните куќи.

ТРАГИЧНА СУДБИНА НА ЗАСТРЕЛАНОТО ДЕТЕ: Родителите на печалба во Словенија, а 16 годишниот Д.Т. на КАРИЛ откако полицијата го застрела

Два дена го нема ниту Оливер Спасовски, ниту кој било од МВР да изрази жалење и да преземе одговорност за бруталното и незаконско однесување на струмичката полиција. Началникот на СВР Струмица ја ужива партиската доверба на Оливер Спасовски и целосно е под негова заштита. Одговорност нема. Ниту од Оливер Спасовски, ниту од началникот на струмичката полиција Пројковски.

-Тоа што зачудува е што нема реакција од родителите на застреланиот Д.Т.. Дали некој им се заканувал или се обидел да ги замолкне на друг начин ? Ова е дилемата која што ни се наметна. Се обидовме да провериме за што станува збор. Преку контакти во Радовиш дознавме дека Д.Т. и родителите живееле во Словенија, каде пред подолг период се заминати на печалба, пишува Инфомакс.

Според информациите на порталот момчето пред неколку дена пристигнало во земјава за да го помине летото тука.

-Според информациите кои ги добивме нема многу другари, ниту блиски роднини. Од МВР нема информации дали му јавиле на семејството што се случило со нивниот син, ниту пак информации дали и кога ќе пристигнат во земјава неговите родители, пишува Инфомакс.

Д.Т. во моментов се уште е приклучен на апарати на КАРИЛ, откако во животно загрозувачка состојба беше пренесен од Струмица за Скопје. Неговиот пријател 17 годишниот А.Ѓ., кој беше застрелан во натколеницата, се уште се наоѓа во струмичката болница откако му беше извршена хируршка интервенција.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести