АРПАД ШТЕРБИК „ВЕЛИКИ“ ДОЧЕКАН СО ОВАЦИИ ВО САЛА: „Комити“ му се заблагодарија на големиот Арпад Штербик!

  • February 16, 2019
  • Коментари

Арпад Штербик остави белег во таборот на македонскиот првак. Благодарение на неговите магични одбрани, Вардар сигурно пловеше во Лигата на шампионите, тој беше вистински ѕид во дефанзивата, им даваше сила и сигурност на „црвено-црните”.

Иако денеска е на спротивната страна, сепак фановите на македонскиот првак го поздравија со овации.

Претходно «
Следно »