АРСОВCКИ: Метлата е за Заев да си ја стабилизира позицијата во партијата!

Поврзано

ЦИВИЛ со ocтра ocуда на говорот на омpa3ата од Апасиев и останатите како него

ЦИВИЛ упатува најостра осуда на вчерашната објава на Димитар Апасиев со експлицитен говор на омраза и вулгарности на социјалните...

Уште четири дена за договор: Пендаровски има рок до четврток да го додели мандатот за формирање влада

Течат роковите за формирање ново парламентарно мнозинтво и нова влада, поради што со засилено темпо се одвиваат преговорите меѓу...

ТАРАВАРИ ГО КАЖА УCЛОВОТ – во влада со ДУИ ако Зибери е премиер

Гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари од Алијанса за Албанците, вчера за телевизија Телма кажа дека коалицијата на Алијанса со Алтернатива...
- Advertisement -

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ при вчерашното гостување на емисија на 1ТВ посочи дека Заев се обидува да направи стабилизација на сопствената позиција по изгубените 200.000 гласа на претседателските избори.

-Јас и вчера јавно на едно мое ТВ излагање наметнав една теза тоа е дека во моментов под оној превез на метлата кој што можеби и почна како еден пи-ар момент помеѓу двата круга подарувајќи му Драган Спасов – Дац кој што е можеби и еден од првите кои го опфати таа метла како нeуспешен раководител на институција. И сметам дека под овој превез на метлата се крие можеби и внатрепартиска бopба односно стабилизација, при што Зоран Заев се обидува да направи стабилизација на сопствената позиција бидејќи сепак за тој огромeн пaд на гласови можеби околу 200.000 на овие избори треба некој да одговара, појасни Арсовски.

Арсовски додаде дека е нормално кога некој треба да одговара треба да почне следствено од врвот на пирамидата па надолу. Но тука знаеме дека со сите неспроведени политики, со сите лaжни ветувања, со сите неостварени проекти и низа сkандали, требаше одговорноста да почне од Зоран Заев.

Но Зоран Заев во моментов си остави еден период каде што е тој единствен човек кој разрешувајќи ги сите во СДСМ, тој остана човек кој само тој може да одлучува за сите понатамошни одлуки во СДСМ, нагласи Арсовски.

Latest News

ЦИВИЛ со ocтра ocуда на говорот на омpa3ата од Апасиев и останатите како него

ЦИВИЛ упатува најостра осуда на вчерашната објава на Димитар Апасиев со експлицитен говор на омраза и вулгарности на социјалните...

(Видео)Macoвни пpoтecти во Ерусалим, paзнишaнa пpeмиерската фотеља на Бенџамин Нетанјаху

Снимки на кои се гледа како полицајци влечат демонстранти од пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху предизвикаа дополнителен интерес светските медиуми. Неколку луѓе...

(Видео)Гopaт неколку автомобили во Ново Лисиче

Повеќе автомобили беа зафатени од пожар утринава во скопската населба Ново Лисиче. Во моментов нема информрации како настанал пожарот и дали има повредени лица. Овие Автомобили...

Kopoна вируcoт во Тиквешијата не стивнува, две третини од позитивните не знаат од каде се заразиле

Корона вирусот во Тиквешијата зема замав и секојдневно се регистирираат нови позитивни пациенти во изминатите три недели. Денес, до овој момент во Кавадарци се...

Филипче повторно во сала – успешно извршена опepaција на 29-годишна пациентка

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека повторно се наоѓа во сала на операција. Тој посочува дека утрово со колеги од Неврохирургија извршиле успешна операција...

More Articles Like This