АРСОВСКИ ДО ПАВЛЕ: Ако го начекате во некоја кафана пајче кажете му дека ќе одговараат!

Поврзано

ОВА ЗА НИВ Е ПОД КОНТРОЛА: Кластери во пет градови во Македонија, Скопје и Тетово нaјризични

Претседателот на Комисијата за зaразени болeсти д-р Жарко Краџовски не очекува зголемување на бројот на зaразени, иако, рече, може...

ЌЕ ПОДНЕСЕ ЛИ ВЛАДАТA УШТЕ ЕДЕН ПРЕДЛОГ?: Полицискиот час се укинува, но дали ќе има нова вонредна состојба?

Полицискиот час и мерките се ykинуваат, но дали и вонредната состојба. Ова остана отворено по денешното обраќање на техничкиот...

ЌЕ СЕ ГРАДАТ УШТЕ ДВЕ ПАТАРИНИ: Еве колку ќе чини патувањето од Скопје до Штип

На автопатот Скопје-Штип ќе бидат изградени две нови патарини, односно до крајот на јуни се очекува да приврши тендерската...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски го потсети пратеникот на СДСМ кој своевремено беше дел од шарената револуција на предизборните лаги и манипулации во однос на Законот за двојазичност кој денеска беше објавен во Службен весник и уставните измени кои пред четри дена спротивно на волјата на граѓаните ги спроведе Зоран Заев. Богоевски во повеќе наврати ветуваше и истакнуваше дека нема да има двојазичност, односно двојазични униформи и банкноти, нешто што во овие моменти станува реалност во Македонија. Истиот тој Богоевски ветуваше дека нема да има ниту промена на Уставот кој пред само четри дена беше променет. Богоевски гласаше и за уставните измени и за Законот за двојазичност, Арсовски му порача ќе одговарате! 

-Ако го начекате во некоја кафана пајче покажете му го ова. Кажете му дека само за една работа е во право, а тоа е дека ќе одговараат, напиша Арсовски на Твитер.

 

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести