October 29, 2020, 11:04 am

Арсовски му го плесна на Рама: Нека научи географија

Поврзано

Cocтojбaтa co Koвид-19 во Дебар мнoгy cepиoзнa

Општинскиот оперативен штаб (ООШ) на Дебар, со кој раководи градоначалникот Хекуран Дука, на денешната средба откако ја разгледа епидемиолошката...

1.303 пeнзиoнepи вo зeмjaвa ce вoдaт кaкo пeнзиoнepи co нajвиcoки пензии

1.303 пензионери во земјава се водат како пензионери со највисоки пензии, а распонот на нивните месечни примања по основ...

Денес во собрание по скратена постапка предлог законот за задолжување

Дополнетиот предлог за изменување и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2020 година, кој содржи амандмани од комисиската...
- Advertisement -

Не е срамота да не знаеш, човек учи додека е жив.

Срамота е да провоцираш и да си играш со чувствата на граѓаните на соседна држава.

Но, не можам ни да се лутам, бидејќи неспособноста на СДСМ не дотера до тука. Моментално како држава сме во ситуација каде што на најслабото дете му прават детска игра “шутка” и детево гледа кој најмалку го удирал и му вика “извини” само затоа што малку го удирал.

Е, до тоа не доведе неспособноста на Заев и Димитров.

А, кога сме веќе кај водопадите од Долна Лешница, бидејќи уметниците поретко учат географија, да повториме: Долна Лешница е месност на Шар Планина, дел од планина кој се наоѓа и припаѓа во Република Македонија (поголемиот дел од Шара припаѓа во РМ).

И сметам дека Долна Лешница е едно многуте најубави места кои ги има Република Македонија.

Значи да заклучиме: Повеќе учиме географија, помалку провоцираме. Не е срамота да учиш бидејќи не знаеш, срамота е да не знаеш, а да се правиш дека знаеш.

За крај, мислам дека почитуваниот г. Еди Рама треба да ги посети водопадите кај Долна Лешница и да ја почувствува убавината на таа македонска природа. Ем ќе ужива, ем ќе има шанса да научи географија, напиша на Фејсбук, портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Димче Арсовски.
 

Не е срамота да не знаеш, човек учи додека е жив.Срамота е да провоцираш и да си играш со чувствата на граѓаните на…

Julkaissut Dimsa Arsovski Tiistaina 29. syyskuuta 2020

Latest News

“Aмaзoн” пpeд пpaзницитe ќe вpaбoти 100.000 ceзoнcки paбoтници

Американската компанија Амазон соопшти дека врабоптила 100.000 луѓе на одредено време поради пораст на нарачките преку интернет пред ноемвриските...

Peгиcтpиpaни 879 пpeкpшoци зa нeнoceњe зaштитни мacки вo тeкoт нa изминaтoтo дeнoнoќиe

Регистрирани се 879 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија. Министерството...

3aвpши зaд peшeтки: O6винeтo лицe зa двe извpшeни paзбojнишвa во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило две кривични дела – Разбојништво од член 237 став...

(Фото) Ужac во Франција: Eдeн y6иeн и нeкoлкy пoвpeдeни вo нaпaд кaj цpквaтa Нотр-Дам вo Ница

Ужас ја потресе Франција утринава откако најмалку едно лице го загуби животот, додека неколку други се повредени во напад со нож извршен во близина...

Cocтojбaтa co Koвид-19 во Дебар мнoгy cepиoзнa

Општинскиот оперативен штаб (ООШ) на Дебар, со кој раководи градоначалникот Хекуран Дука, на денешната средба откако ја разгледа епидемиолошката состојба со Ковид-19, во општините...

More Articles Like This