АТЕНТАТОРОТ НА ТОДОРОВ ДЕЛ ОД ,,ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА“ НА СДСМ: Ова е атентаторот

  • June 1, 2017

Инцидентот се случил пред околу половина час, пред влезот на Министерството за здравство.

Обид за убиство на поранешниот министeр за здравство и екс вицепремиер. Тоа го сторил Љупчо Стојановски, 57 годишен граѓанин на Велес кој веднаш  е приведен од страна на полицијата, објави Вест.

Инцидентот се случил пред околу половина час, пред влезот на Министерството за здравство.

Според првичните информации, Стојановски бил дел од Шарената револуција на СДСМ.

Претходно «
Следно »