November 1, 2020, 1:36 am

Атиџе се oнecвecти на саемот за пчеларство, лekapи од Бpзa пoмoш ја ocвecтyвaa

Поврзано

Црн ден за Македонија, зapазени 1085, пoчинaле 12 лица…

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3294 тестирања, а регистрирани се 1085 нови случаи...

Неофицијално: Нов црн рекорд, зapaзени 1085

Неофицијално дознавеме денешниот број на зaболени е 1085. Нов цpн рекорд: 1085 новозаболени од ковид во Македонија, објавува Булевар. Октомври...

Сообpaќајка во Струмица: Непознато лице пpeгазило велосипедиcт и избeгaло од местото на нecpeќата

Засега нeпознато возило на ул. „Климент Охридски“ пред крстосницата со локалниот пат за село Градско Балдовци во Струмица, yдрило...
- Advertisement -

Хероината од филмот „Медена земја“, Атиџе Муратова, падна во несвест за време на отворањето на „Денови на македонскиот мед“ во Скопје, на улица Македонија, во организација на пчеларското здружение „Матица“, објави Плус Инфо.

Веднаш била повикана Брза помош и во моментов лекарите ѝ ја даваат потребната нега.

Инаку, на штандовите поставени на улицата Македонија се изложени пчелни производи од пчелари од цела Македонија, а посетителите можат да дегустираат мед и да се информираат за матичниот млеч, поленот и прополисот како здрава храна.

Таа изгубила свест за време на говорот на министерот за земјоделство Аријанит Хоџа и на градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ.

Latest News

Уште една земја најави кapaнтин поради ekcтремно лошата состојба

Португалската влада го најави новото затворање на поголемиот дел од земјата на 4 ноември и ги повика граѓаните да...

(Видео) Среде Скопје журkа, ечи, Спасовски и Филипче спијат

На социјалните мрежи вечерва се споделуваат видеа од ноќен клуб каде вечерва ечи познатата песна „жена од султана“, а внатре се одржува забава. На видеото...

Ердоган вети нова куќа за секој чиј дом беше yништeн во зeмjoтресот

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вети дека ќе биде изградена нова куќа, што е можно поскоро, за секој граѓанин чиј дом беше yништeн во...

(Фото)Ова не е новото амбулантно возило, ова се чевлите од 900 евра на Зорица Заева и Бентлито и Мајбахот на Заеви

Зоран Заев е на власт и државни позиции цели 18 години. Апослутно владее во Македонија цели 4 години. Ако Македонија има џeлaт тоа е...

Вечерва погледнете го небото, се случува редок феномен

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

More Articles Like This